*Vajutades "JAH" kinnitate, et olete vähemalt 18-aastane ning samas teadvustate, et leheküljel kasutatakse Teie paremaks teeninduseks küpsiseid. Rohkem infot küpsiste kohta aadressil http://www.aki.ee/et/kupsised
Peeter Suur otsustas Tallinna sadamasse rajada sõjamerelaevastiku keskuse (admiraliteedi) ning piirkond, kust voolas läbi arvukalt kraave ja ka Härjapea jõgi, sai hüüdnimeks „Uus-Holland“.
Berend Heinrich Koch asutas Eestis Kochide firma, tema poja Joachim Christian Kochi järgi sai ettevõte omale nime. Firma Joachim Christian Koch tegeles muuhulgas kala vilja jt kaupade ekspordi ja impordiga, puuosakond müüs küttepuid ja turvast.
Tänane Tuukri tänav sai nimeks Hollandi tänav ning seega tänav, mis viis sadamani – tänapäevane Lootsi tänav - nimetati Uus-Hollandi tänavaks. Tänapäevane Lootsi 10 oligi Uus-Hollandi tänava 7 krunt nr 304D.
Rajati tänaseni hästi säilinud paekivist ladude kompleks. Joachim Christian Kochi aitade aadressiks oli Uus-Hollandi 7 (tänapäeval Lootsi 10).
Tallinna majandus- ja tööstuselu elavnes, Tallinna sadamast sai üks linna kiiremini arenevaid tööstuspiirkondi – sinna hakati lisaks admiraliteedile ja ladudele ehitama ka laudu, köisi- ja toiduaineid tootvaid ettevõtteid.
Kuni EV okupatsioonini kuulus ladudekompleks Koch’ide perekonnale. Edasi käis käest kätte – sõjalaevastike omandusest Eesti Tarbijate Korporatiivi Vabariikliku Liidu omandisse, mille õiglusjärglaseks olid ETK Majad.
1992 tunnistas EV Ülemnõukogu hooned Eesti Vabariigi omandiks. 1996 anti hooned üle RE Tallinna Sadamale, krunt jaguneb tänapäeval kahe omaniku vahel.
Alustati Lootsi 10-es asuvate hoonete restaureerimist, ehitus kestis järkumööda kaks aastat ning aastal 2012 avati Kochi Aidad – Trahteris leidis endale kodu ka Koch Pruulikoda.
Tulime välja oma esimeste õllede ja kaljaga, mis kandsid nime Aida Tume, Aida Hele, Aida Kali – olles vaid Kochi Trahterile villitud - hiljem ettevõtte kasvades muutusid tooted ja ka nimed.
Meie õlled on sellest aastast kättesaadavad ka pudelites, valikus Nipperkin, Confutcius, 1872 Pilsner, Ronk, Vunk, Munk, Joachim, Nisu, Blond.
Tulime välja esimeste eripruulidega, Volbriöö ekstsentriline Eripruul 7% ja Jaanipäeva humoorikas Eripruul 7% ning plaanime eripruule toota vähemalt kord kvartalis